İspanyolların Üçüncüsü

Sergio Garcia 37 yaşında Masters’ı kazanarak uzun yıllar boyu beklediği başarıya ulaşmıştı. Artık ismi, kendisine bu yolu açan ustalarıyla birlikte anılıyor.

Parlak Gelecek

Tiger Woods’un mirasına sahip çıkacak ve golfün yeni global süper yıldızı olacak isim kim? Jordan Spieth, bu tartışmadaki en büyük adaylardan…

Benim Şehrim

Winnipeg Jets, son yıllarının en iyi sezonlarından birini geçirirken aynı zamanda tarihin en genç kadrolarından birine de sahip. Kadronun ilgi çekici ismi ise başarılı oyunuyla kısa sürede şehrin sevgilisi olan Patrik Laine.

Işık, Gölge ve Karanlık

Kızılderililer, Amerika’nın ilk ev sahipleriydi. Ama zaman içinde, kendi evlerinde yabancı durumuna düştüler. ‘Dünyanın en iyi atleti’ Jim Thorpe da bu yaklaşıma maruz kalanlardan…

Güzel Yıllar

Edmonton Oilers, 1980’lerde NHL’in durdurulamaz takımıydı. Fakat sonrasında girdikleri duraklama döneminden hala çıkabilmiş değiller. Connor McDavid ise onları eski günlerine geri döndürebilecek en önemli isim.

5 Soruda 2018 Formula 1 Sezonu

2018 Formula 1 sezonu, 25 Mart’ta Melbourne’de başlıyor. Yeni sezondan beklentileri Atahan Cankan beş soruda değerlendirdi.

İz Bırakmak

Geçtiğimiz sezon Balkan Ralli Şampiyonluğuna ulaşan ve WRC2’de yarışan ilk Türk pilot unvanını elinde tutan Orhan Avcıoğlu’yla Atahan Cankan konuştu.

Benzersiz

Katie Ledecky, 15 yaşında zirveye çıktı ve o günden beri yanına yaklaşan olmadı. ABD’li yüzücünün karakterini ve izlediği yolu, yakınındakiler anlattı.

Maceracı Bir Tip: Stephen Hawking

76 yaşında hayatını kaybeden Stephen Hawking’i fizik alanında yaptığı çalışmalarla hatırlıyoruz. Ancak ünlü bilim insanının az bilinen bir sporculuk kariyeri de var.

Neden Koşuyoruz?

Yoksa insanoğlu koşmak için mi doğdu? Berçem Kalender, bu soruya cevap arıyor…

Alexander Ovechkin 600’ler Kulübünde

Washington Capitals’ın Rus yıldızı Alexander Ovechkin, Winnipeg Jets filelerine attığı golle birlikte 600’ler kulübündeki yirmi kişinin arasına adını yazdırmış oldu.

Yaşamak Güzel Şey

Türkiye’nin olimpiyata giden ilk iki kadın sporcusundan biri olan Halet Çambel, 20. yüzyılın en etkileyici hayatlarından birini yaşadı. O yaşamı sık sık hatırlamak lazım.

2018 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’ndan Kalanlar

2018 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası geride kaldı. Birmingham’da düzenlenen şampiyonanın öne çıkanlarını, organizasyon sorunlarını ve Türkiye’nin tek sporcuyla katılmasını gazeteci Şevket Furkan Erbay’a sorduk.

Son Perde

John Higgins snooker tarihinin en büyük figürlerinden ve 42 yaşını sürdüğü şu günlerde, zirveye hâlâ çok yakın… Efsanevi İskoç, ışıltılı kariyerini Socrates’e anlatmıştı.

Yeni Bir Soluk: Footgolf

Footgolf, dünyada her geçen gün popülaritesini arttırmaya devam ederken, ülkemizde de dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Türkiye’ye yeni gelen sporun kurallarını, bilinmeyen yönlerini ve tüm ayrıntılarını Türk Milli Takımı oyuncusu Mert Karcı ile konuştuk.