socratesXreflect_alt
Medya

Ekim 2015 #7

Socrates Dergi 7. Sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Can Yayınları’ndan çıkan spor dergisi Socrates, Ekim 2015 itibarıyla yedinci sayısıyla raflardaki yerini aldı. ‘Düşünen Spor Dergisi’ sloganı ile yola çıkan dergi, Türkiye genelinde gazete bayileri ve kitapçılarda satışa sunuluyor.

Caner Eler'in yayın yönetmenliğini üstlendiği derginin yedinci sayısında, yazılarıyla Simon Kuper, Murat Murathanoğlu, Tanıl Bora, Kaan Kural, Sinan Güler ve F. Scott Fitzgerald gibi isimler yer alıyor.

Ekim sayısının en çarpıcı içeriği ise West Ham United ile Premier Lig’e harika bir giriş yapan Slaven Bilic ile yapılan röportaj. Londra’da Sine Büyüka’nın sorularını yanıtlayan Hırvat teknik adam, Türkiye günlerinden West Ham’daki hedeflerine kadar birçok soruya içtenlikle yanıt verdi.

Ana konu olarak ‘Medya’ temasının işlendiği sayıda; Beşiktaş efsanelerinden Les Ferdinand futbolculuktan yorumculuğa geçişi özetlerken, İnan Özdemir Türkiye spor basınının sembol kalemlerinden İslam Çupi’yi anlatıyor.

Hidayet Türkoğlu, Kerem Tunçeri ve Furkan Korkmaz gibi isimleri yetiştiren Leyla Çalışkan ile Jamaika’nın atletizm geleneğini araştıran Richard Moore ile yapılan röportajlar da derginin öne çıkan konuları arasında.

Socrates’in Ekim sayısı, tüm bunların yanı sıra Geleceğe Dönüş filminden Samuel Beckett’a, Marsel İlhan röportajından Michael Schumacher dosyasına kadar, birçok doyurucu içeriğe sahip.

Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWA/Istanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.

Socrates Dergi