socratesXreflect_alt
Rekor

Ocak 2020 #58

Socrates Dergi 58. Sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Yeni yıl başlarken Socrates, kapağına bir efsaneyi taşıyor: 3 Ocak'ta yeni yaşına trajik bir şekilde girecek olan Michael Schumacher'i... Serhan Acar'ın yazısıyla açılan 18 sayfalık dosyada Ferrari'nin altın yıllarının mimarlarından Jean Todt'la yapılan özel bir röportajın yanı sıra Mick Schumacher'le gerçekleştirilen kısa bir sohbet de yer alıyor. Kapanışta ise 1980'lerden bu yana F1'i takip eden gazeteci Karim Sturm'un Schumacher analizi var. Senna kıyasıyla birlikte... 

Yeni sayının en özel içeriği ise 103 gollü sezonun sözlü tarihi. İlhan Özgen ile Aras Yetiş'in hazırladığı 14 sayfalık dosya, tarihe geçen 1988-89 Fenerbahçe sezonunu kahramanlarından dinliyor. Oğuz Çetin'den Aykut Kocaman'a, Hasan Vezir'den Rıdvan Dilmen'e uzanan özel söyleşilerle hazırlanan bu belgeseli kaçırmayın!

Özel röportajlar bununla da bitmiyor... Andy Murray, sakatlıktan dönüş sürecini ve yeni hedeflerini Socrates'e anlattı. Caner Eler, Dwight Yorke'tan Manchester United'ın altın günlerini ve Alex Ferguson'ın sırlarını dinledi. Atahan Altınordu'nun bugünlerde öğretmenlik yapan İsmail Güler'le yaptığı söyleşi ise şaşırtıcı şekilde sizi Alman futbolunun en unutulmaz sayfalarına götürecek. 

Rekor dosyasında başka neler var? Snooker efsanelerinden Stephen Hendry, en mazoşist bisiklet disiplini saat rekoru, atletizm tarihinin tartışmalı dereceleri, Alberto Salazar'ın düşüşü, kadınlar tenisinin gelmiş geçmiş en büyüğü, her gece yeni rekorların kırıldığı NBA'in istatistiklerle imtihanı, Hollanda'nın sürat pateni geleneği...

Toprak Saha bölümünde bu ay İtalyan futboluna damga vuran Liam Brady var. Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'na aylar kala yetenekli yelkenci Ecem Güzel, sayfalarımıza konuk oldu. Emre Özcan, Brendan Rodgers ve Leicester'ın çıkışını kaleme aldı. 

Socrates Dergi