socratesXreflect_alt
Ev

Nisan 2017 #25

Socrates Dergi 25. Sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Socrates’in 25. sayısı bayilerdeki yerini aldı! Üçüncü senesini yeni kapak tasarımıyla karşılayan dergide, ana konumuz ‘Ev’. Kapakta ise NBA’in bu yılki ‘En Değerli Oyuncu’ yarışının başrolleri James Harden ve Russell Westbrook var.

Bir zamanlar Oklahoma City Thunder’da aynı ‘evin’ üç çocuğu olan James Harden, Russell Westbrook ve Kevin Durant artık kendi yollarında ilerliyor. Durant sakatlıkların da etkisiyle biraz gölgede kalırken, Harden ve Westbrook kıyasıya bir yarışta. Biz de bu yarışı; Jason Concepcion, Ben Golliver ve ‘Free Darko’ sitesiyle de tanınan Nathaniel Friedman gibi yazarlara sorduk.

Yine Kaan Kural ve Yiğiter Uluğ’un ikili hakkında yaptığı tartışmayı yeni sayının sayfalarında bulabilirsiniz.

Oynadıkları kulüpleri evi belleyen iki adam; Steven Gerrard ve Francesco Totti... İngiliz yazar Simon Hughes, Kırmızıların efsanesini kaleme alırken; Oliver Birkner de Roma’da geçen efsane kariyere göz attı. Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nı evi belleyen Birsel Vardarlı röportajı da son sayıda yer alan içeriklerden.

Tabii bir de onlar kadar şanslı olamayanlar var. NBA’e seçilen ancak gidemeyen Cenk Akyol ve evinden kilometrelerce uzakta yepyeni bir snooker kariyerine başlayan Neil Robertson röportajlarını, raflardaki sayımızda bulabilirsiniz.

Sayının ‘yıldız’ içeriklerinden biri ise Türkiye’de bir döneme damgasını vurmuş Bold Pilot hakkındaki sözlü tarih dosyası. Kutay Ersöz ve Aras Yetiş, dönemin tanıklarıyla konuşarak Gazi Koşusu’nun çok daha ilgi gördüğü yıllara ve Halis Karataş-Bold Pilot birlikteliğine ışık tuttu.

İlk olarak Socrates’in Almanya edisyonunda yayımlanan efsane Alman kaleci Oliver Kahn’ın röportajını yine bu sayfalarda bulabilirsiniz. Türkiye Kupası’nı kazanarak sükse yapan Banvit’in başındaki Saso Filipovski ve Fenerbahçe’nin kaptanı Melih Mahmutoğlu’nun röportajları da Nisan sayısında!

Bu sayıda, 2017 Dünya Atletizm Şampiyonası’ndan kalanları Belgrad’da Darya Klishina ve Laura Muir’e sorduk. Hayatını kaybeden efsane Raymond Kopa’ya saygı duruşu da yine Socrates’in 25. sayısında!

Socrates Dergi