socratesXreflect_alt
Kış

Aralık 2016 #21

Socrates Dergi 21. Sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Socrates, raflarda yerini alan 21. sayısıyla yeni mevsimi karşılıyor. Gianluigi Buffon ve kar tanelerinin kapağında yer aldığı sayının ana konusu: Kış. 

Ana konunun işlendiği merkez kort bölümünün girişinde de yine Gigi Buffon var. İtalya’nın efsane kalecisini İtalyan gazeteci James Horncastle yazdı, kendisiyle 2011’de bir röportaj gerçekleştiren The Guardian yazarı Paolo Bandini ise Buffon’la ilgili deneyimlerini paylaştı. Buffon’un şu ana kadar yayımlanmış tek otobiyografisinin sahibi Roberto Perrone’nin görüşlerini de yine bu bölümde bulmak mümkün. 

Ana konunun diğer kısımlarında, kariyerine bir de Süper Lig sezonu sıkıştırmış ‘soğuk ülke’ futbolcusu Eyjölfur Sverrisson röportajı, Tanıl Bora’nın kış futboluna mercek tutan yazısı ile Toronto’da yaptıklarıyla Kanada’da da unutulmaz bir konum elde eden Vince Carter’ın profili bulunuyor. Sakatlıklar bir kariyeri ne kadar etkileyebilir? Nora Mörk’e göre çok değil. Norveçli hentbolcuyla yaptığımız sohbet, Wayne Gretzy, Yuzuro Hanyu, Lolo Jones, Adam Malysz ve Aslı Nemutlu davasına bakış, yine merkez kort bölümünün içerisinde sizi bekliyor.

 2016’ya veda sayısının bir diğer önce çıkan içeriği, 1992 yılındaki Galatasara-Werder Bremen eşleşmesinin sözlü tarihi. Dönemin teknik direktörü Mustafa Denizli, oyuncular Bülent Korkmaz, Hayrettin Demirbaş, Iosif Rotariu, Erdal Keser ve dönemin birçok aktörünün yer aldığı dosya, toplumsal hafızada yer eden o günlere ışık tutuyor.  

Snooker’ın efsane isimlerinden Mark Selby, bisiklet tarihinin en başarılı sportif direktörü Cyrille Guimard ve 1976 yılının unutulmaz St. Etienne kadrosundan Dominique Rocheteau röportajları yeni sayıdaki diğer içeriklerden. 

‘Farklı’ hikâyeleriyle tanınan Etgar Keret’in kaleme aldığı bir spor öyküsünü de Aralık sayfalarında bulabilirsiniz. 

Basketbol kariyerini noktalayan Nevriye Yılmaz da, kadın basketbolunda yaptığı devrime, sıcağı sıcağına Caner Eler’le göz atıyor. 

Dergide tüm bunların yanı sıra; teniste dünyanın yeni 1 numarası olan Andy Murray yazısı, Garbis Zakaryan röportajı ve casus mu beyzbolcu mu diye düşüneceğiniz Moe Berg’in ilginç öyküsü bulunuyor…

Socrates Dergi