socratesXreflect_alt
Güç

Kasım 2016 #20

Socrates Dergi 20. Sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Socrates’in 20. sayısı raflardaki yerini aldı. Derginin bu ayki ana konusu güç; spor dünyası ile ‘güç’ kavramının kesişim kümesinde en büyük yerlerden birine sahip olan Michael Jordan ise son sayının kapağında!

Merkez kort bölümünün girişinde, 28 sayfalık özel Jordan dosyası yer alıyor. 720 sayfalık _Michael Jordan: The Life _kitabının yazarı Roland Lazenby’ın hem röportajı hem yazısı ve ESPN yazarı Wright Thompson’ın efsaneyi analizi dosyanın önemli parçalarından. Sinan Güler’in bir basketbolcu gözüyle Jordan’ı anlattığı yazı ve özel posterler de yine ana konunun girişini süslüyor.

Kaan Kural’ın Shaquille O’Neal yazısı ve LeBron James’in görüşleri de yine ‘güç’ üzerinden yürüyor. Ardından, Amerika’dan Avrupa’ya geçiş yapıyoruz. İtalyan sporları arasındaki güç değişimini, Calcio kitabının yazarı John Foot’a sorduk. Ivan Lendl, Mike Tyson, Valerie Adams ve Zydrunas Savickas gibi isimler de güçlü yönleriyle ana konu bölümündeler.

  1. sayının ana röportajlarındaysa farklı noktalara ve ilginç karakterlere gidiyoruz. Kasım söyleşileri arasında, İsveç’in yaşayan efsanesi Henrik Larsson, Lance Armstrong’un en yakınlarından eski Fransa Turu şampiyonu Floyd Landis ve dört kez dünya şampiyonu snooker’cı John Higgins var.

Öte yandan İlyas Tüfekçi röportajı ve Mahir Ünsal Eriş’in futbol hikâyesi de Kasım sayısının konuları arasında...

Socrates Dergi