Şef

2017 Avrupa Voleybol Şampiyonası Finalleri başlıyor. Türkiye Milli Takımı’nın koçu Giovanni Guidetti’yle buluştuk.

Bir Başkası: Althea Gibson

Williams kardeşlerden önce Althea Gibson vardı ve her şeyin başında tarih yazmadan evvel sadece ‘birisi’ olmak istemişti. Şampiyonluk sonra geldi.

Sınıf Birincisi

Furkan Korkmaz, önümüzdeki sezon NBA’de Philadelphia 76ers forması giyecek. Genç yıldızla geçtiğimiz yıl Mart 2016 sayısı için konuşmuştuk.

Hayat Seni Affettim

Serena Williams’ın tenisi ‘güç’ üzerinden tanımlanıyor. Ama aslında hayat hikâyesi, bu kelimede saklı.

Başkasının Hayali

Venus Williams tarihin en iyi oyuncusunun kardeşi olabilir. Kariyeri ise bu etiketten fazlasını gerektiriyor.

“HATIRLAMIYORUM DOSTUM”

Bu sezon Süper Lig’de, futboluyla takdir gören bir Karabükspor var. Başlarında da Juventus tarihinde iz bırakmış bir isim… Igor Tudor, Socrates’e konuştu.

“ASLOLAN TAKIMDIR”

Bir zamanlar Fenerbahçe orta sahasında Stephen Appiah vardı. Aradan çok zaman geçti ama o kendini hâlâ buralı hissediyor…

Yeni Kral

Federer, Nadal ve Djokovic’le aynı dönemde oynamak… Andy Murray için zirve yolu hep imkansız görünüyordu ancak artık, onun zamanı!

Umuda Yolculuk

İpek Soylu, kariyerinin en iyi yılını geride bıraktı. Türk tenisinin yeni umudu gelecekten beklentilerini Socrates’e anlattı.

KARLAR DÜŞER

“Kış geliyor”, futbol için eskisi kadar korkunç bir cümle değil. Ama soğuk havalar, Sibirya’dan Türkiye’ye farklı bir kültürün habercisi.

Uzak

Soğuk, sıkıntı, bilinmezlik. Çoğumuzun aksine Tunç Fındık bunlardan hoşlanıyor. Türkiye’nin en özel dağcılarından biriyle, şehirde buluştuk.

İnsan Kalmak

Socrates’in 22. sayısında ana konu: Umut. Açılışta ise George Weah’ın öyküsü var.

Umut

Gündüz Vassaf geleceğe farklı bakıyor. Bugünü abartmadan, dünü ve yarını düşünerek. Ünlü yazar ile İstanbul’da buluştuk.

Mozart

Dünya satranç şampiyonlarından Magnus Carlsen, ‘Satrancın Mozart’ı’ olarak başladığı kariyerine artık 64 kareye sığmayan bir marka olarak devam ediyor.

Futbol Laneti

İnsan sevgilisini seçebilir ama ailesini seçemez. Peki ya takımını? Etgar Keret yazdı, Avi Pardo çevirdi…