Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

BasketbolEfsaneyi Yaşatmak: Chris Street

Chris Street, üst üste 34'üncü serbest atış isabetini bulup rekor kırışından üç gün sonra trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Rekoru ele geçirme imkanı olan Iowa'lı Jordan Bohannon ise bu efsaneyi yaşatmayı seçti.

16 Ocak 1993 günü oynanan Iowa – Duke maçında isabet bulduğu serbest atışlar sonucunda üst üste 34 serbest atış isabetiyle Iowa rekorunu kırmıştı Chris Street. Bu rekoru daha da ilerletme imkanı vardı fakat maçtan üç gün sonra geçirdiği trafik kazası buna engel oldu ve Chris Street hayatını kaybetti.

Olaydan 15 yılı aşkın süre geçmesine rağmen Chris Street hep akıllardaydı, unutmayanların başında ise şimdilerde takımın şutörü olan Jordan Bohannon vardı. Geçtiğimiz günlerde Iowa State’in Northwestern ile oynadığı maçta üst üste 34’üncü serbest atış isabetine ulaşan ve Chris Street ile rekora ortak olan Bohannon, bu rekoru geliştirmek adına maçın bitimine 2:15 kala çizgiye geldi. Jordan Bohannon topu eline alır almaz kenardan “Chris! Chris!” sesleri yükselmeye başlamıştı. Jordan Bohannon ise bir süredir aklından geçirdiği şeyi yaptı ve serbest atışı bilerek kaçırdı. Böylece rekor Chris Street’ten ayrılmamış oldu.

“Açıkçası bu benim rekorum değil. Bu rekor Chris’in adıyla anılmayı hak ediyor. Bu hareketi yapmak bir süredir aklımdaydı. Chris’in ailesiyle birkaç yıldır oldukça yakınım. Hikayesini dinledim. Dürüst olmak gerekirse son maçlarda oldukça duygusaldım çünkü ne yapmak istediğimi biliyordum. Hayat basketboldan çok daha büyük bir şey.” diyerek açıklıyor yaşananları Jordan Bohannon.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Kontrol

Kontrol

3 gün önce
Bir İhtimal Daha Var

Bir İhtimal Daha Var

6 gün önce
General Dusko

General Dusko

1 hafta önce