Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

BisikletÇalınan Kupa

Geraint Thomas'ın 2018 Fransa Bisiklet Turu'nu şampiyon tamamlayarak kazandığı kupa, bisiklet markası Pinarello tarafından Birmingham Ulusal Gösteri Merkezi'nde sergilendiği sırada çalındı.

Gallerli bisikletçi Geraint Thomas geçtiğimiz yaz aylarında Fransa Bisiklet Turu’nu şampiyon tamamlamıştı. 32 yaşındaki bisikletçinin kazandığı bu kupa aynı zamanda Team Sky’ın da bu prestijli organizasyonda son yedi yıldaki altıncı şampiyonluğu anlamına geliyordu.

Önemli bisiklet markalarından Pinarello, Geraint Thomas’ın kazandığı kupayı, bu günlerde Birmingham’da Ulusal Gösteri Merkezi’nde sergiliyordu. Fakat bugün yapılan açıklamalara göre kupa, Ulusal Gösteri Merkezi’nden çalındı. Geraint Thomas ise durumla ilgili şunları söyledi: ”Yaşanan durum gelen gerçekten çok talihsiz. Bu kupa, kim kazanmış olursa olsun çok ama çok değerli bir ödül. Benim için ve takımım için çok şey ifade ediyor. Umarım onu alan kişi, onu geri getirme nezaketine de sahiptir. Kupa elbette önemli. Fakat hiç kimse geçtiğimiz yaz hafızalarımıza kazınan güzel anıları silemez.”

Pinarello’nun yöneticisi Richard Hemington ise bu durumla ilgili mahvolduğunu belirterek şunları söyledi: “Yaşanan durumla ilgili tüm sorumluluğu kabul ediyoruz ve Geraint’ten kişisel olarak da özür diledik. Umuyoruz ki bu kupa sahibine geri getirilecek.”

Spor tarihi elbette bu tip kaybolan kupa hikâyeleriyle dolu. Ancak yaşanan bu olay, herkesin aklına bunun tarihteki en büyük örneğini getirmiştir herhâlde. 1958 ve 1962 Dünya Kupası’nı kazanan Brezilya Milli Takımı, 1970 Dünya Kupası finalinde de İtalya’yı 4-1 yenerek bir kez daha kupanın sahibi olmuştu. Dünya Kupası’nı üçüncü kez müzesine götürme başarısını gösteren Brezilya Milli Takımı, kupaya ebediyen sahip olmuş ve müzesinde sergilemeye başlamıştı. Fakat kupanın, 1983 yılında müzeden çalındığı söylenmiş ve bir daha asla yerine konulamamıştı. Bakalım Geraint Thomas’ın çalınan kupası yerine konulabilecek mi?

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

1159 Gün

1159 Gün

6 ay önce
İstasyon

İstasyon

8 ay önce
Rüya Gibi

Rüya Gibi

1 sene önce