Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

BisikletBisikletin Sahne Arkası: All For One

Pelotonun en popüler takımlarından Orica-Scott'ın beş yıllık serüvenini anlatan All For One belgeselinin fragmanı yayınlandı.

Orica Scott, (ya da kurulduğu dönemki adıyla Orica GreenEDGE) beş yıla çok şey sığdırdı. Merkezinde Avustralyalı bisikletçilerin olduğu takım, kısa sürede pelotonun en başarılı ekiplerinden biri oldu. Klasikler, Büyük Tur etapları  ve haftalık yarışlarda genel klasman zaferleri, elde ettikleri başarılar arasında ilk akla gelenler. Fakat bütün bunların yanında Orica Scott’ı diğer bisiklet takımlarından ayıran başka bir şey vardı. Avustralya’ya has rahatlığı bünyesinde bir hayli bulunduran takım, bunu pelotona da taşıdı. Ve kısa sürede bisiklet izleyicilerinin en sevdiği takımlardan biri oldular. Bunda da Dan Jones’un hazırladığı Backstage Pass videolarının payı çok büyük.

Takımın neredeyse kuruluşundan beri katıldığı büyük yarışları yerinde takip eden Jones, bu yarışların sahne arkası görüntülerinden hazırlanan kısa videoların arkasındaki isim. Bu videolar çoğu zaman takım içindeki eğlenceli görüntüler ve aşırı dozda Avustralya aksanından oluşsa da Matthew Hayman’ın Paris-Roubaix zaferi sonrası olduğu gibi daha duygusal anları da barındırıyor.

Dan Jones’un sıradaki projesi ise bir belgesel. All For One adını taşıyan belgesel, Backstage Pass videolarında bile görmediğimiz görüntüleri ve Orica Scott’ın pelotondaki beş yıllık serüveninin hikâyesini konu ediniyor. 24 Ağustos’ta Avustralya’da gösterime girecek filmin online satışının ne zaman olacağı ise henüz belli değil.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler