Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet TuruBİR SPRİNTERİN DOĞUŞU

Türkiye Bisiklet Turu'nda çok sayıda genç yeteneği izledik. 22. yaşını yedinci etapta kutlayan Jakub Mareczko da onlardan biri.

Bisikletin en önemli sahnesi şüphesiz ki Büyük Tur’lar. Takımlar doğal olarak bu yarışlara en iyi kadrolarını götürüyor. Henüz kendini kanıtlama fırsatı bulamayan genç yetenekler de genelde bu kadrolarda yer bulamıyor.

Türkiye Turu gibi haftalık yarışlarsa tam bu noktada devreye giriyor. Simon ve Adam Yates, Orica Green-Edge takımının Fransa Bisiklet Turu ve İspanya Bisiklet Turu kadrolarına seçilmeden önce ilk sınavlarını 2014’te Türkiye’de vermişti. Simon o TUR’da kaza yapıp yarış dışı kalsa da ikizi Adam genel klasmanı kazandı.

Geçen seneki TUR’un genç yeteneği yine Orica’dan Caleb Ewan’dı. Ewan, İspanya Bisiklet Turu’nda etap kazanmadan evvel Türkiye’de Mark Cavendish ve Andre Greipel gibi sprinterlere karşı mücadele etti.

Genç sprinter Jakub Mareczko da Türkiye Turu’nu kendini kanıtlamak için kullanan genç yeteneklerden biri oldu bu sene. 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun beşinci etabını Andre Greipel, Sacha Modolo ve Daniele Colli gibi tecrübeli sprinterlerin önünde kazanan Mareczko yedinci etapla birlikteyse 22. yaşına girdi. Polonya asıllı İtalyan bisikletçi, geçen sezonun sonunda Tai Gölü Turu’nda yedi etap birden kazanmıştı ama TUR’daki etap galibiyeti onun üst seviyede elde ettiği en önemli zaferlerden! 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler