Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

FutbolGole Yakışan Futbolcu

Futbol kariyeriniz boyunca boyunca az gol atan bir futbolcu olsanız , o hakkınızı hangi maça kullanırdınız? Sizin elinizde değil ama bazen güzel anlar güzel karakterlere denk geliyor.

Futbol, zaman zaman adil bir oyun olduğunu gösteriyor. Keşke Eskişehirspor ile Kayseri Erciyesspor arasında daha az puan farkı olsaydı da iki takım arasında oynanan maç biraz daha kritik ve telafisi zor hale bürünseydi. O zaman daha da anlamlı olurdu; Sezgin Coşkun’un gol atması…

Bir kulübe yıllarını veren, uzun süre aynı forma altında ter döken futbolcular, yıllar boyunca arkalarında onları destekleyen taraftarları tarafından (hatta rakipleri de dahil edebiliriz) büyük saygı görür. Bu saygı, futbolcuların tanınırlığını da arttırır. Sezgin Coşkun da ise pek öyle olmadı. Yıllardır Süper Lig’de, gözümüzün önünde ve aynı forma altında fakat konu bayram adamlık olunca aklımıza ilk gelen figürlerden biri değil. Acaba fazla gol atmaması yüzünden miydi? Ama sağ bek ve stoperde mesaisini geçiren bir savunma oyuncusundan ne bekleyebilirsiniz ki..

Sezgin’in sessiz ve gösterişsiz oynaması mı? İstanbul’daki muadilleri Hakan Balta ve Mehmet Topal gibi isimler ondan daha farklı değil ama göz ardı edilmezler.

Sezgin’in sakatlanıp 1.5 sene boyunca top oynamamış olması önemli bir ayrıntı olabilir ama o da yeterli olarak açıklamıyor. Bir sporcunun ‘an’larını çoğaltması gerekiyor. Futbolda da bunun en kolay durumu; gol atmak…

Bugüne kadar emeği gözden kaçan bir adam, bu hafta çıkıp galibiyet golünü attı. Kulüp tarihinin önemli gollerinden biri. Süper Lig kariyeri boyunca sadece üç gol kaydetmişti, biri de bu sezon içinde Akhisar’a.. Yani bu sezona kadar sadece 2 gol atmış bir adam için çok anlamlı… Bu sezon beklentileri veremeyen, en kısa zamanda şehirden ve takımdan ayrılması beklenen ve tribün kesimiyle bağ kuramayan bir isim atmış olsaydı, hikaye biraz sönük kalacaktı.

Sezgin, Eskişehirspor’un 1.Lig’den Süper Lig’e çıkan kadrosunda da yer aldı, Avrupa biletini kazanan takımda da vardı. Gerçi Avrupa Kupası maçlarında sakatlığı nedeniyle oynayamamıştı. Şimdi o zincire bir halka daha ekledi. Kaptanı olduğu takımını ligde tutan golü attı. Artık Eskişehir’de herkes, yıllar sonra bile Sezgin’in adı geçince bu anı hatırlayacak. Bu gol başka birine yazılmış olsaydı bu kadar şık durmazdı.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler