Azizler, Asiler ve Âşıklar

Darüşşafaka’nın EuroCup zaferi üzerine Cem Pekdoğru’dan bir şampiyonluk hikâyesi…

Muhteşem Sayı

EuroLeague’de Final Four heyecanı Belgrad’da yaşanacak. Eğer orada olmak istiyorsan, Tadım ve Socrates’in sana bir teklifi var…

32 Yaşında Bir Çaylak

32 yaşında ilk NBA maçına çıkan Andre Ingram, Kobe Bryant’tan Chris Paul’a birçok süper yıldızın saygısını ve takdirini kazandı. Ingram’ın büyülü başlangıcına bakalım…

Öteki Yol

NBA’de oynamak, basketbol topunu eline almış her Amerikalı gencin en büyük hayalidir. Fakat işler bazen beklendiği gibi gitmez…

Bahçıvan

Socrates’in 37. sayısında ana konu: Miras.

Kara Perşembe

3 Nisan 1997 Perşembe günü, İstanbul’da final four’a, Bursa’da Koraç Kupası’na garanti gözüyle bakılıyordu. Rakipler Asvel ve Aris’ti. Çifte zafer için kutlamalar dahi hazırlanmıştı. Olmadı… Nedenini, o günün tanıklarına sorduk.

Markelle Fultz’un Dönüşü

Markelle Fultz 68 maç sonra sahalara döndü ve Philadelphia 76ers formasıyla en iyi maçını çıkardı. 19 yaşındaki çaylağın gizemli dünyasında yeni bir sayfa.

Başka Biri

Darüşşafaka’yı Eurocup’ta finale taşıyan David Blatt, yeni takımıyla ilk röportajını Socrates’e vermişti.

Anadolu Efes’ten Kitap Kampanyası

Anadolu Efes, dördüncü kez düzenlediği “Bir Kitap da Sen Getir” kampanyasıyla spor severlerin TOFAŞ maçına bilet yerine kitap getirerek girmesine imkân tanıyor.

Steph’in Doğuşu

Stephen Curry efsanesi, NBA’i kasıp kavurmadan önce birkaç Mart ayında doğmuştu. The Ringer’dan Michael Weinreb, o günlerin izini sürdü.

Değerlendirme | NCAA March Madness 2018

Pazar günü yapılan Selection Sunday’in ardından NCAA March Madness’ta mücadele edecek takımlar belli oldu. Heyecanla beklenen turnuvanın değerlendirmesini Uğur Şen yazdı.

Yüzleşme

Bazen psikolojik anlamda işler istediğiniz gibi gitmez. Tıpkı bir süre önce Kevin Love’ın hayatında olduğu gibi. Fakat o, bu konuda çok önemli adımlar attı ve bize bunlarla ilgili anlatacakları var…

Şeytan Tüyü

1993 yazında Fast Break dergisi için Shaquille O’Neal’la özel bir röportaj yapan Murat Murathanoğlu, efsanevi pivotu Socrates’e anlattı.

Tamamlanmamış Bir İş

Kareem Abdul-Jabbar NBA tarihinin en çok sayı atan oyuncusu, altı kez MVP seçildi, altı tane şampiyonluk yüzüğü var. Onu özel kılan şeyler ise çok daha başka.

Drazen Petrovic’i Unutulmaz Kılan Neydi?

Petrovic, Avrupa’da zaten bir efsaneydi. Deniz aşırı ülkelerden gelen oyuncular NBA’de kolay kabul edilmezken Petrovic’in rüşdünü ispat edebilmesi ise çok zaman almamıştı. Ünlü spor yazarı Zach Lowe, onu en yakından tanıyanlara sordu.