Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

Diğer SporlarAsrın Maçı: Büyük Gün Geldi

Uzun zamandır dillerden düşmeyen Mayweather-Pacquiao mücadelesi geldi çattı. 'Asrın Maçı'na dair her şey...


Floyd Mayweather Jr., Manny Pacquiao

Yakın gelecekte Boksun Şöhretler Müzesi’ne girecek iki isim: Manny Pacquiao ve Floyd Mayweather. İkili, Muhammed Ali-Joe Frazier gibi başyapıt seviyesine ulaşması beklenen bir maça çıkıyor. Bu yeni başyapıt adayını Yücel Tuğan yazdı.


 

Mayweather, Pacquiao

Floyd Mayweather ile Manny Pacquiao, yıllardır  beklenen ama yapılamayan maça sonunda çıkıyor. Manny kaybetmenin ne olduğunu biliyor ancak karşısında profesyonel seviyede yenilgisiz bir adam var. Maç yapılacak, bittiğinde tek kral kalacak. Karşılaşmanın ekonomik boyutu ise kaybedenin olmayacağını söylüyor.


 

Floyd Mayweather Jr.

Kariyer yolunu saptıran 1996 Olimpiyatları’ndan; ‘Pretty Boy’ sonrası ‘Money’ lakabına geçişine… Floyd Mayweather’ın kariyerinin ringdeki kilometretaşları… 

 


 

Manny Pacquiao

Pacquiao, ‘Asrın Maçı’na giden zorlu yola Filipinler’de baş koymuştu. Sekiz farklı sıklette dünya şampiyonu olan ismin günümüze gelirken geride bıraktığı dönemeçler.

 


 

Floyd Mayweather Jr., Manny PacquiaoPek çok şampiyonun hikayesi benzer bir şekilde, çıkışın olmadığı hayatlardan gelişir ve bambaşka kapılara açılır. Floyd ve Manny’ninki de çok farklı değil. Zorluklarla, tehlikeyle, hayatta kalma mücadelesiyle başlayan hayatlar. Bedenlerinden başka çok az şeye sahipler. Ve diğer tarafta boks diye bir spor var. Bir nevi sınırda hayatlar.


 

Floyd Mayweather Jr. v Manny Pacquiao - News Conference

Mayweather ve Pacquiao’yu en iyi kim bilebilir? Elbette ikisiyle de karşılaşan rakipleri. Söz konusu ‘Asrın Maçı’ olunca, onlar da sessiz kalmadı ve favorilerini açıkladı.

 


 

Mayweather Pacquiao

Çok yazıldı çok konuşuldu. Artık sahne Mayweather ve Pacquaio’nun. ‘Asrın Maçı’ öncesindeki son durumu Yücel Tuğan kaleme aldı. 

 

 


 

klitschkolar

Mayweather ve Pacquaio ringe çıktığında yalnızca birbiriyle mücadele etmeyecek. İkili, boksun hırpalanan gururunu kurtarmak için Klitschko Biraderler’e de karşı çıkmaya çalışacak. Müthiş Can Ölçer yazdı.

 

 


 

Muhammad Ali, Joe Frazier

 

‘MayPac’ gölgesinde, önceki asrın maçına dönüş. Muhammed Ali-Joe Frazier rekabetini hatırladık.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Katedral

Katedral

1 hafta önce
Neyse O

Neyse O

2 ay önce
Öncü

Öncü

3 ay önce