Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

Basketbol32 Yaşında Bir Çaylak

32 yaşında ilk NBA maçına çıkan Andre Ingram, Kobe Bryant'tan Chris Paul'a birçok süper yıldızın saygısını ve takdirini kazandı. Ingram'ın büyülü başlangıcına bakalım...

Los Angeles Lakers, 32 yaşındaki Andre Ingram ile normal sezonun son iki maçı için sözleşme imzaladığında basit bir amacı vardı. Sakatlıkları nedeniyle oynamayan Lonzo Ball, Brandon Ingram ve Kyle Kuzma gibi isimlerin yerine skora katkı yapacak, kadroyu dolduracak birine ihtiyaç duyuyorlardı. Fakat imzayla birlikte NBA dünyasının ilgisini çeken şey Ingram’ın öyküsü oldu. Zira 32 yaşındaki isim, G League’de 384 maç oynamıştı ve geçmişinde Utah Flash, Los Angeles D-Fenders, South Bay Lakers gibi takımlar vardı. 10 yıldır NBA rüyası kuruyor ve ilerleyen yaşına rağmen bu hayalinden vazgeçmiyordu.

Yaşlı çaylak, Lakers’ın Houston Rockets’ı konuk ettiği karşılaşmanın ilk çeyreğinin bitimine 1 dakika 32 saniye kala oyuna girdi. Parkeye adımını atmak üzereyken ilk tebriği rakip oyun kurucu Chris Paul’dan aldı. Staples Center seyircisi de sezon sonu tanıştığı bu ismi alkışlara boğuyordu. Bu alkış hiç kesilmeyecekti çünkü Ingram, Rockets karşısında 29 dakika sahada kaldı ve 8’de 6 şut isabetiyle 19 sayı, 3 ribaund, 3 blok, 1 asist, 1 top çalmayla oynadı.

Karşılaşma sonunda Houston Rockets belki kazanan taraf olmuştu ama son düdükle birlikte Andre Ingram tebrikleri kabul eden taraftı. Sadece sahadaki isimler değil, Twitter başındaki yıldızlar da Ingram’ın bu performansına kayıtsız kalmamıştı. Tebrikler gece boyunca devam etti.

https://twitter.com/Lakers/status/983938259993571328?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.ocregister.com%2F32-year-old-andre-ingram-scores-19-points-in-nba-debut-as-lakers-lose-home-finale-to-rockets

İlginizi çekebilecek diğer içerikler