Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

BisikletTur Günlüğü: Mutlu Son

Türkiye Bisiklet Turu'nun son gününden notlarımız.

52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, en uzun etap Marmaris-Selçuk ile sona ererken Jose Gonçalves turkuaz mayonun bu yılki sahibi oldu. Kumluca-Elmalı etabında takım arkadaşı Pello Bilbao’dan devraldığı mayoyu son ana kadar koruyan Gonçalves, böylelikle kariyerinin en önemli zaferini elde etti.

Birinci ve üçüncü kategoriden tırmanışların yer aldığı ve kaçış grubunun farkı altı dakikaya kadar çıkardığı etapta, pelotonun son 25 kilometredeki temposu toplu sprint finişini beraberinde getirdi. Etap zaferini başarılı bir hafta geçiren Jakub Mareczko alırken, İtalyan sprinteri Sacha Modolo ve Francisco Chamorro takip etti.

mareczko

Mayolar

Son etap finişinin ardından turkuaz mayo klasmanında olduğu gibi diğer mayolarda da değişiklik yaşanmadı. İlk etapta kazandığı turkuaz mayoyu daha sonra kaybeden Przemyslaw Niemiec, Dağların Kralı klasmanı liderine verilen kırmızı mayoyla teselli bulurken, Southeast’in tecrübeli sprinteri Manuel Belletti yeşil mayoyu kazandı.

Vestel Türkiye Güzellikleri klasmanının bu seneki galibi de Caja Rural’den Lluis Mas Bonet oldu. Mas Bonet böylelikle 2015’te kazandığı beyaz mayoyu bu sene de aralıksız her etapta giyerek evine götürdü.

mayolar

Takım klasmanını ise genel klasmanın ilk dört sırasında üç bisikletçisi olan Caja Rural kazandı. Caja Rural böylece Türkiye Bisiklet Turu’nda art arda ikinci yılda da takım klasmanını lider tamamladı.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler