Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

BasketbolVideo29 Dakika

Klay Thompson, Indiana Pacers karşısında 60 sayılık bir performans ortaya koydu. Bunu yaparken, birkaç rekora da imza attı.

Klay Thompson, Pazartesi gününü Salı’ya bağlayan saatlerde, NBA’de nadir rastladığımız performanslardan birine imza attı. Golden  State Warriors’ın, 142-106’lık Indiana Pacers galibiyetine tam 60 sayıyla katkı veren Thompson, böylelikle birçok ilki başardı ve aynı zamanda çok seçkin bir skorerler kulübüne de giriş yapmış oldu.

Thompson’ın 60 sayısını daha da değerli kılan ise, hepsini 30 dakikadan daha kısa bir süreye sığdırmış olması. Bu, yeni şut saati uygulamasından sonra yarım saatin altında kaydedilen en fazla sayı. Bu performansı özel yapan bir başka etken de Thompson’ın 60 sayıya maç boyunca topa sadece 46 defa dokunarak ve topu elinde 90 saniye tutarak ulaşması.

https://www.youtube.com/watch?v=Y-mvFyS2hag

Yakın zamanın tabii ki en çok hatırlanan performansı, Kobe Bryant’ın 81’i sayısı. Ancak Thompson’ın dakika başına attığı sayı ve saha içerisinde yakaladığı yüzde daha fazla. Kobe’nin geçen yıl attığı 60 sayının ardından atılan en fazla atılan sayı da yine Klay’in 60’ı.

Aynı zamanda Klay Thompson, Warriors taraftarlarına 1974’ten sonra ilk kez 60 sayılık bir gece izletti…

Tabii ki Wilt Chamberlain’in 100 sayısına henüz yaklaşabilen pek yok…

İlginizi çekebilecek diğer içerikler